Google ADS

Luan Krasniqi, i gëzohet fitores së madhe të Joe Biden

19:06 | 7 Nëntor 2020
Arbresh.info

Joe Biden, do të jetë presidenti i 46-të në historinë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

E kësaj fitoreje iu është gëzuar, legjenda e boksit shqiptar, Luan Krasniqi, transmeton arbresh.info.

Ai nëpërmjet një postimi në Facebook, ka bërë të ditur se është i lumtur që amerikanët zgjodhen Biden dhe jo Trump.

Ky është postimi i plotë nga Luan Krasniqi:

Më duhet ta pranoj: Unë isha jashtëzakonisht kurreshtar keto ditët e fundit – por tani është berë Realitet: Joe Biden do te jetë presidenti i ri i SHBA.

Më në fund Për mua, njerëzimi ka fituar, Liria, Morali, Dhe demokracia. Kjo është një shenjë e rëndësishme, Jo vetëm për SHBA, por për të gjithë botën, posaqerisht per Kosovën.

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale