Ky është shoferi i autobusit që u vra nga sulmi me armë zjarri në Gllogjan

21:59 | 26 Nëntor 2021

Tre persona kanë mbetur të vdekur dhe një i plagosur nga sulmi me armë zjarri drejt një autobusi që po udhëtonte nga Gjakova në Deçan.

Në mesin e viktimave ishte edhe shoferi i autobusit, Gani Gjokaj.

Miqë të viktimës kanë shprehur ngushëllime për familjen Gjokaj.

“Sa e rand qenka te shkruaj për vdekjen tënde Gani Gjokaj, Allahu na takoftë në Xhehnet ishalla.Ngushllime gjithë Familjes Gjokaj”, ka shkruar ai.

Ndryshe, rreth orës 20:30 në fshatin Gllogjan të Deçanit është sulmuar me armë zjarri autobusi që po vinte nga Gjakova për Deçan. Deri tash është raportuar për tre të vdekur dhe një të plagosur.

Të plagosurit janë dërguar menjëherë në Spitalin e Pejës. /arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara