Kurti pret në takim kryediplomatin gjerman

17:13 | 22 Prill 2021

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Heiko Maas.

Pas, këtij takimi në agjendë parashihet që Maas dhe Kurti të dalin në një konferencë të përbashkët për medie.

Pastaj, në ora 17:30, Ministri gjerman  do të zhvillojë edhe një takim zyrtar me homologen e tij kosovare, Kryediplomaten Donika Gërvalla./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara