Kurti në Istog për t’i parë nga afër vërshimet: Qëndrojmë pranë banorëve

10:30 | 20 Janar 2023

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti bashkë me ministrin e Mbrojtjes, Armend Mehaj dhe me ministrin e Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi kanë vizituar qytetet e prekura nga vërshimet.

Ata vizituan dy nga familjet e evakuara.

“Më pas shkuam bashkë në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare ku vizituam dy familje të evakuara nga Zallqi: Arton dhe Luljeta Jahajn me katër fëmijë të vegjël, dhe, Avdi e Floreta Jahajn me dy fëmijë të vegjël”, ka shkruar Kurti. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale