Google ADS

Kurti: Klinika e Urologjisë i ka kushtet moderne për shërimin e pacientëvë

10:42 | 10 Korrik 2024
E.G

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka marrë pjesë në përurimin e Klinikës së Urologjisë  në QKUK.

Para gazetarëve, Kurti tha se kushtet në këtë klinikë janë modern, shkruan Arbresh.info.

“Në Klinikën e Urologjisë, i kanë kushtet moderne gjë që është primare si për shërimin e pacientëvëe dhe kujdesin profesional qe i japin për përkujdesjen e tyre. Pacientet mund të thërrasin infermieret e tyre nga shtrati, ka investime për tualete dhe një hapësirë për persona me aftësi të kufizuara.”, ka thënë Kurti.

Ai u shprehu mirënjohje të gjithë doktorëve dhe infermierëve për punën e palodhshme duke thënë se është obligim krijimi i kushteve për sot.

“Mirënhohje të thellë për të gjithë ju doktorë dhe infermiere pëe punen e palodhshme, për të gjithë pacientët, dhe ne kemi për obligim qe të jau krijojmë kushtet, pasi duam që ata të dalin sa më të lumtur nga këtu.”, tha mes të tjerash kryeministri Kurti./Arbresh.info/