Kryeministri Kurti nuk del jashtë ta presë Lajçakun

14:38 | 27 Qershor 2022

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim Përfaqësuesin Special të Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajčák.

Kurti nuk ka daluar jashtë ta presë Lajçakun, për ndonjë fotografi, siç bën zakonisht me krerë të vendeve të ndryshme.

Lajçak ështër pritur nga zyrtarë tjerë qeveritarë, në hyrje.

Takimi po mbahet në ndërtesën e Qeverisë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale