Kriteret për të aplikuar për përfitimin e shtesave për fëmijë

11:17 | 10 Shtator 2021

Për të përfituar nga subvencionet që Qeveria dhe Ministria e financave kanë paraparë për fëmijët, do të vijojë sipas grup moshave, shkruan arbresh.info.

Murati bëri me dije se shtesat e fëmijëve do të fillojnë të ndahen qysh tani.

“Për fëmijët nga 0 deri në 24 muaj do të jetë 20 euro kurse 24 deri 16 vjet nga 10 euro”, ka thënë ai./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara