Google ADS

Krasniqi: Sot do t’i tregojmë botës sa krenarë jemi me UÇK-në

12:19 | 2 Prill 2023
A Z

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi iu ka bërë thirrje qytetarëve që të bashkohen për të marshuar sot duke kërkuar drejtësi për ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës që po mbahen në paraburgimin e Gjykatës Speciale në Hagë.

Krasniqi tha se përmes Marshit për Drejtësi, bashkë me mijëra qytetarë do t’i tregojnë botës “se sa krenarë jemi me historinë tonë të lavdishme dhe me themeluesit e drejtuesit e UÇK-së”.

Postimi i plotë:

Të ngjashme