Konjufca takoi deputeten suedeze, u diskutua për bashkëpunimin e mirë me Zyrën Kombëtare të Auditimit dhe Kuvendin

13:19 | 19 Maj 2022

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, priti sot në takim Mia Sydow Molleby, deputete në Parlamentin e Suedisë, Inguna Sudraba, ish-deputete e Parlamentit të Letonisë, njëherësh ish-Auditore e Përgjithshme dhe eksperte e SIGMA-s, si dhe Dag Levin Sparr, këshilltar i lartë në Zyrën Kombëtare të Auditimit të Suedisë dhe zyrtar ndërlidhës për BE-në, pjesëmarrës të punëtorisë “Rritja e ndikimit të auditimit përmes zbatimit të rekomandimeve”, organizuar këto ditë nga Zyra Kombëtare e Auditimit (ZKA).

Deputetja suedeze Molleby e njoftoi kryetarin Konjufca në lidhje me bashkëpunimin e mirë me Zyrën Kombëtare të Auditimit (ZKA) dhe Kuvendin, si dhe ndarjen e praktikave të mira në fushën e menaxhimit të fondeve publike, thuhet ë njoftimin e Kuvenduit.

“Kryetari Konjufca, pasi vlerësoi rëndësinë e auditimit, falënderoi mysafirët për gatishmërinë e tyre që të bartin te ne përvojat në këtë fushë”, thuhet tutje në komunikatë.

Në takim bëhet e ditur se morën pjesë edhe Vlora Spanca, Auditore e Përgjithshme dhe Bezad Halilaj, Zëvendës Auditor i Përgjithshëm. /arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale