Konjufca, Kurti e Abbott nënshkruajnë memorandumin për rekrutimin në pozita të larta drejtuese në Kosovë

10:05 | 17 Qershor 2021

Është nënshkruar Memorandum bashkëpunimi mes Kosovës dhe ambasadës së Britanisë në Kosovë për rekrutimin në pozita të larta drejtuese në Kosovë.

Memorandum u nënshkrua nga kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, kryeministri Albin Kurti dhe ambasadori britanik në Kosovë, Nicholas Abbott, raporton arbresh.info.

Pas nënshkrimit asnjeri nga liderët nuk u deklarua për media./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara