Kolonë e gjatë veturash në Veternik

18:54 | 28 Korrik 2018

Nuk ka kolona të gjata vetëm në pikëklimet kufitare të Kosovës dhe pritje disa orëshe.

Një situatë e ngjashme po ndodh edhe tani në hyrje të kryeqytetit të Kosovës, Prishtinë.

Lexues të Indeksonline kanë dërguar fotografi nga autostrada që lidh Veternikun e Prishtinës me Fushë Kosovën.

Ata ankohen se në këtë rrugë është krijuar kolonë e gjatë veturash, ndonëse nuk raportohet për ndonjë pengesë që mund ta ketë shkaktuar.

Andaj, preferohet që të gjeni rrugë alternative për të hyrë në Prishtinë, nëse nuk doni të prisni gjatë.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara