Kjo është shtëpia ku Specialja dyshon se Salih Mustafa kreu krime ndaj civilëve

11:48 | 15 Shtator 2021

Sot ka nisur gjykimi ndaj Salih Mustafës në Gjykatën Speciale në Hagë.

Nga prokurori i specializuar aty u lexuan akuzat e ngritura kundër këtij ish-pjesëtari të UÇK-së, dhe jo e gjithë aktakuza në tërësinë ë saj, shkruan arbresh.info

Prokurori i rastit, Cezary Mihailzcuk ka treguar fotografitë e qendrës së Zllashit(e pretenduar).

Sipas tij, aty janë keqtrajtuar, torturuar e vrarë njerëz të nacionalitetit shqiptar.

Më poshtë keni fotografitë e qendrës së pretenduar nga prokuroria në Zllash ku sipas tyre ndodhën krimet:

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara