Këshilltari i Thaçit: Shteti turk ka ndihmuar Kosovën menjëherë pas telefonatës së presidentit

17:19 | 8 Prill 2020

Sot nga Turqia arritën ndihma me mjete mjekësore.

Ardian Arifaj, këshill i presidentit Hashim Thaçi, tha se është mirënjohës që shteti turk ka ndihmuar Kosovën menjëherë pas telefonatës së Presidentit Thaçi.

Ai tha se me këtë po dëshmohet miqësia mes dy vendeve, raporton arbresh.info.

“E falënderojmë që pas telefonatës së presidentit Thaçi kanë ardhur këto ndihma që do të ju hyjnë në ndihmë mjekëve në luftimin e koronavirusit. Përmes kësaj konfirmojmë edhe një herë miqësinë që e kemi më shtetin turk”.

Ndryshe ndihmat e ardhura sot nga shteti turk për Kosovën përveç materialeve mbrojtëse ky kontingjent përmban edhe teste dhe kjo do t’i ndihmoj mjekëve në Kosovë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara