Google ADS

Kaq vota morën Vitia dhe Rama, nga diaspora

20:18 | 16 Nëntor 2021

Më 14 nëntor në Kosovë u mbajt raundi i dytë i zgjedhjeve lokale, ku nga këto zgjedhje fitues doli kandidati i LDK-së për kryetar të Prishtinës, Përparim Rama.

Rama fitoi në garën kundër kandidatit të LVV-së, Arben Vitia.

Gjatë ditës së sotme në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve janë numëruar edhe votat me postë të dërguara nga diaspora, vetëm nga diaspora Përparim Rama moti 15 vota, ndërsa, Arben Vitia ka marrë 122 vota nga diaspora./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale