IHMK paralajmëron se ditë me shi do të ketë edhe në ditët në vijim

17:37 | 19 Janar 2023

Vërshime të mëdha janë shkaktuar në shumicën e komunave të Kosovës si pasoj e reshjeve të shumta të shiut.

Si pasojë e kësaj, komuna e Skenderajt dhe Mitrovica, kanë shpall Gjendje Emergjente.

E reshjet do të ketë edhe ditëve në vijim.

Të paktën kështu bën të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

“Situata e vështërsuar hidrometeorologjike, pritet që të vazhdoj dhe gjatë orëve dhe ditëve në vijim”, thuhet në njoftimin e IHMK-së./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale