Hoxhaj: Vjosa Osmani po bën shkelje të ligjit, mund ta çojmë në Kushtetuese

00:06 | 19 Maj 2021

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani po bën shkelje të ligjit.

Kështu ka deklaruar ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj në RTV21.

“Nëse nuk ndryshojnë gjërat, mund ta çojmë në ta ardhmen në Gjykatë Kushtetuese”, ka thënë Hoxhaj.

Tutje mes tjerash, Hoxhaj u shpreh se Qeveria dhe Presidentja mund të garantojnë për krerët e UÇK-së në Hagë.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara