Hovenier: Marrëveshje e rëndësishme, SHBA do të ofrojë mbështetje të plotë për implementimin e obligimeve

11:41 | 19 Mars 2023

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Jeff Hovenier, ka reaguar për takimin në Ohër.

Në një postim në profilin e tij në Twitter, ambasadori Hovenier e ka quajtur marrëveshjen të rëndësishme, duke u shprehur se SHBA ofron mbështetje të plotë për implementimin e saj.

“Është arritur marrëveshje e rëndësishme. Shtetet e Bashkuara do të ofrojnë mbështetje të plotë për zbatimin e këtyre detyrimeve në përputhje me përpjekjet tona afatgjata për të avancuar sigurinë, stabilitetin dhe prosperitetin për popullin e Kosovës dhe të rajonit”, thuhet në reagimin e tij./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale