Hovenier flet pas takimit me Kurtin: Jemi të shqetësuar për situatën

16:18 | 24 Shtator 2023

Ambasadori amerikan, Jeff Hovenier, ka folur pas takimit me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

Hovenier në një prononcim për media tha se ishte i shqetësuar për situatën.

“Nuk kemi asgjë për të shtuar përveç asaj që është thënë në deklarata zyrtare. Jemi shumë të shqetësuar për situatën. I dënojmë sulmet dhe po punojmë me qeverinë që Policia e Kosovës të mund ta kryej punën e saj”, ka thënë ai./Arbresh.info/