Hoti lavdërohet me vendimin e qeverisë Kurti për mbulimin e Kartonit të Gjelbër për diasporën

12:34 | 30 Korrik 2020

Kryeministri i vendit Avdullah Hoti, ka shprehur kënaqësinë e tij për arritjen e marrëveshjes për Kartonin e Gjelbër.

Ndryshe ky propozim erdhi  në kohën kur ishte kryeministër, Albin Kurti, raporton arbresh.info.

Hoti ka thënë se Qeveria e Kosovës ka marrë përsipër mbulimin e plotë të primit të sigurimit kufitar për palët që janë subjekt i policës kufitare dhe vijnë në Kosovë gjatë vitit 2020!

Ky është postimi i plotë i Hotit.

Por ky ishte vendimi i Kurtit:

Kurti nuk dorëzohet: Vazhdojmë

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara