Hoti falënderon LDK-në për kandidaturën, shprehet i bindur që do të dalin fitues

15:59 | 30 Dhjetor 2020

I bindur në fitore është shprehur kandidati i sapo nominuar për kryeministër nga radhët e LDK-së, Avdullah Hoti.

Duke falënderuar kryesin për besimin, Hoti përmendi punën e mirë që e kanë bërë në krye të Qeverisë, raporton arbresh.info

” Kemi pasur diskutime në parti për te vlerësuar punën e Qeverisë. Mbi bazën e kësaj jam mirënjohës për besimin e marr nga Kryesia e LDK-së që të jemi serish kandidat në këto zgjedhje. Besoj që gjatë këtyre 7 muajve të qeveris kemi dhënë mjaft rezultate si në punën e pandemisë. Ne ditët e ardhshme do të dal para qytetarëve më ofertë dhe me ekipin e re që do të garojmë. Jomë i bindur që do të fitojmë”.

Ndryshe, kryetari i LDK-së Isa Mustafa ka thënë se s’do të bëjnë koalicione parazgjedhore./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara