Hoti: Brezovica do të kthehet në një qendër ndërkombëtare të skijimit

18:36 | 20 Janar 2021

Kryeministri në largim i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti pohon se Brezovica do të kthehet në një qendër ndërkombëtare të skijimit.

Sipas tij, marrëveshja e Uashingtonit do të konkretizohet dhe Brezovica do të bëhet qendër ndërkombëtare e skijimit

“Kishim një bisedë të mirë me disa nga skitarët, për kushtet që janë këtu dhe për nevojën që ka kjo qendër për ta revitalizuar plotësisht. Marrëveshja e Uashingtonit do të konkretizohet dhe Brezovica do të bëhet qendër ndërkombëtare e skijimit”, është shprehur Hoti./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara