Hoteli luksoz dhe sana, Presidentja: Po kursejmë

21:21 | 26 Tetor 2021

Presidentja Vjosa Osmani ka thënë se si institucion po kursejnë.

‘’Ne kursejmë sepse nuk përdorim kartela zyrtare për të paguar dreka e darka, nuk paguajmë bileta me 7 mijë euro, por të klasës së mesme’’, tha ajo në Prime Time.

Tutje ajo u pyet edhe për darkën e shumëpërfolur, Darkën e Lamës, të cilën e arsyeton an ipse u mbajt në një hotel super luksoz, i dekoruar me sanë.

‘’Po gjitha hotelet janë luksoze. Unë personalisht nuk jam marr me dekor, por kam pasë qëllim që miqtë tanë ndërkombëtarë të bëhen bashkë me prodhuesit vendor. Kanë qenë të ftuar liderët politikë, por nuk i kam parë në sallë. Shumica e të ftuarve ishin prezent’’, shtoi ajo.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara