Haradinaj rrugës për në shtëpi

09:46 | 27 Prill 2017

Ish-kryeministri kosovar, Ramush Haradinaj duket se ka marrë rrugën për tu kthyer në shtëpi, pas katër muajsh qëndrimi në Francë, në pritje të një vendimi gjyqësor.

Të paktën kështu ka thënë konsulli i Kosovës në Francë, Edon Cana i cili ka postuar një fotografi në llogarinë e tij në Facebook.

Në këtë fotografi shihet lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, konsulli Cana, dhe avokatja mbrojtëse e Haradinajt në Francë, Rachel Lindon.

Edhe zyrtarë të AAK-së kanë bërë të ditur se sot presin kthimin e Haradinajt në Kosovë.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara