Haradinaj në 23 vjetorin e rënies së familjes Jashari: Jasharajt u bënë flamurtarë të lirisë

10:43 | 5 Mars 2021

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, ka kujtuar 23 vjetorin e rënies heroike të familjes Jashari.

Përmes një postimi në facebook, Hardinaj ka shkruar se , “Jasharajt u bënë flamurtarë të lirisë, ku pas kësaj ngjarjeje populli ynë u mobilizua edhe më shumë për kthesën e madhe të luftës për liri”, raporton arbresh.info.

Postimi i plotë:

Çdo sakrificë e popullit tonë lidhet me simbolin e luftës për liri, familjes së Jasharajve.

Jasharajt u bënë flamurtarë të lirisë, ku pas kësaj ngjarjeje populli ynë u mobilizua edhe më shumë për kthesën e madhe të luftës për liri.

Lavdi familjes emblemë Jashari dhe të gjithë të rënëve për liri!/arbresh.info/

May be an image of duke qëndruar, monument dhe ambiente të jashtme

May be an image of ambiente të jashtme

May be an image of 1 person, standing dhe ambiente të jashtme

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara