Hadërgjonaj: Buxheti i vitit 2018 i planifikuar me realizëm dhe përgjegjësi

12:42 | 5 Dhjetor 2017

Deputetja e PDK-së, Safete Hadërgjonaj ka thënë se buxheti i vitit 2018 i hartuar nga Qeveria Haradinaj është i planifikuar me realizëm dhe përgjegjësi.

Hadërgjonaj ka kritikuar opozitën e cila sipas saj, po kritikon buxhetin pa argumente, shkruan arbresh.info.

“Grupi Parlamentar i PDK-së e ka analizuar buxhetin dhe ky është një buxhet i ndërtuar mbi shifra reale të të ardhurave dhe shpenzimeve. Projektbuxheti hap mundësi më shumë për ekonominë e Kosovës”, ka thënë Hadërgjonaj.

Sipas saj, shifrat e buxhetit sigurojnë një stabilitet makro-fiskal./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara