Grumbull i madh njerëzish para zyrave të Qendrës për Patentë Shoferë, nuk respektohet distanca ani pse policia ndodhet aty

09:45 | 12 Janar 2021

Një numër i madh i qytetarëve janë mbledhur tek Stacioni i Autobusëve në Prishtinë, ku edhe ndodhet Qendra për Patentë Shoferë.

Interesimi i madh i qytetarëve për paraqitjen e vozitjes, pas një ndërprerje të gjatë që ishte bërë si pasojë e shfaqjes së pandemisë Covid-19, ka bërë që të ketë tollovi tek zyrat e kësaj qendre.

Në vendin e ngjarjes kanë dalur edhe pjesëtarë të Policisë së Kosovës, të cilët po inspektojnë respektimin e masave anti-Covid, ani pse distanca mes personave që po presin për paraqitje të provimit nuk po respektohet, raporton arbresh.info

Arbresh.info, ka dalur në terren për të parë nga afër grumbullimin e qytetarëve, dhe mos respektimin e  masave kundër  pandemisë COVID-19, që mund të shkaktojë rrezik të përhapjes së virusit.

Ndryshe, Ministria e Infrastrukturës e pati pezulluar paraqitjen e provimeve shkaku i pandemisë globale COVID-19./arbresh.info/

 

Lajmet më të lexuara