Goditet nga rrufeja, vdes një person në Pejë

MOTI
22:28 | 17 Qershor 2021

Një person ka humbur jetën si pasojë e goditjes nga rrufeja në Pejë.

Lajmin për arbresh.info e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Pejës, Driton Rugova.

Sipas tij, një burrë nga fshati Kusoriq i komunës së Pejës ka vdekur sonte rreth orës 19:25, pasi që është goditur nga rrufeja.

“Sot, rreth 19:25 një person është sjellë në Spitalin Rajonal në Pejë, i cili sipas ekipit mjekësor, është goditur nga rrufeja dhe nuk ka arritur të mbijetojë. Vdekjen e viktimës e ka konfirmuar ekipi mjekësor”, tha Rugova./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara