Google ADS

Glauk Konjufca del shëtitje në Evropë me Agim Bahtirin

20:48 | 23 Mars 2024
R J

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca është duke qëndruar për vizitë në Zvicër dhe në Gjermani.

Ai sot së bashku me ish-kryetarin e Mitrovicës, Agim Bahtiri kanë takuar  mërgimtar në këto dy vende.

Bahtiri tha se edhe pse në mërgim ata kanë arritur mjaft duke zotëruar pozita të rëndësishme.

“Nder dhe kënaqësi që së bashku me mikun tim, Glauk Konjufca të jemi në mesin e mërgimtarëve tanë në Gjermani  dhe Zvicër Shqiptarët, pavarësisht ku gjendën, mikpritjen e kanë parim kryesor, me të cilin na e zbardhin fytyrën anë e kënd botës!  M’u bë zemra mal me arritjet e tyre. Edhe pse në vend të huaj, mërgimtarët tanë zotërojnë pozita të rëndësishme duke udhëhequr biznese me rëndësi të madhe për shtetet ku jetojnë dhe veprojnë. Faleminderit për pritjen vëllazërore! Faleminderit që na bëni krenarë sot e përmot! Bashkë do të punojmë për të mirën e atdheut tonë!”, ka shkruar Bahtiri./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale