Gjilan, burri e rrahë ish gruan midis rrugës

09:24 | 1 Prill 2021

Policia e Kosovës ka arrestuar një mashkull pasi ka sulmuar ish gruan, në Gjilan.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti në rrugë e ka sulmuar fizikisht ish bashkëshorten e tij viktimën femër kosovare”, thuhet në raportin e policisë.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me urdhër të së cilit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

“Rasti vazhdon të hetohet.”/arbresh.info/

Grupi për Siguri dhe Barazi Gjinore dënon fuqishëm vrasjen e Sebahate Sopit

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara