Gara për Malishevën: Kastriot Berisha i AAK-së u dhuron programin qeverisës kundërkandidatëve

00:09 | 23 Shtator 2021

Kandidati i AAK-së për Kryetar të Malishevës, Kastriot Berisha, ka prezantuar programin qeverisës me të cilin synon ta drejtojë komunën pas 17 tetorit.

Ai përveç kësaj nga një kopje ka ndarë për pesë kundërkandidatë tjerë në këtë garë, njofton Klan Kosova.
Berisha ka theksuar se këtë plan e ka harmonizuar në bashkëpunim me qytetarët e Malishevës.

“Jam i vetmi nga kandidatët e këtij qyteti që kurrë një cent nuk ia kam marrë por vetëm i kam dhënë. Në planin tim për Malishevën e kam cekur që programin e kemi bërë bashkë me qytetarët”.

“Mendoj se ekipi dhe qytetarët e kanë bërë këtë plan të veçantë”.

Tutje në Edicionin Zgjedhor, Berisha ka thënë se në 15 pikat e planit të tij, përfshihen shëndetësia, arsimi, barazia dhe ujë të pijshëm 24 orë.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara