Familja Fona, e para që bëri dasmë me flamurin kuq e zi

23:01 | 28 Nëntor 2017

Përdorimi i flamurit shqiptar ishte i ndaluar gjatë një periudhe të Jugosllavisë komuniste dhe dënimet ishin mjaft të rrepta.

Mirëpo, një familje nga Prishtina në vitin 1968 çoi krushqit për ta marrë nusen me flamur kuq e zi, njofton Klan Kosova.

Kjo ishte hera e parë që dihet të ketë ndodhur një veprim i tillë në Kosovë./klan kosova

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara