“Edhe asi edhe ksi”, aktivistët e PSD-së shkruajnë në veturën zyrtare të Konjufcës

14:05 | 23 Mars 2023

Partia Socialdemokrate (PSD), sot ka organizuar një aksion në kundërshtim të zhvillimeve të fundit në kuadër të marrëveshjes në Ohër, e që kanë të bëjnë me planin franko-gjerman dhe Asociacionin.

Aktivistët e PSD-së kanë shkuar pranë objektit të Kuvendit të Kosovës, dhe në veturën zyrtare të kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca kanë vendosur mbishkrime, shkruan arbresh.info

“Edhe asi edhe ksi”, kanë shkruar aktivistët e PSD-së.

Ky mbishkrim ka nënkuptuar se Vetëvendosje në fakt po sjell edhe Asociacionin edhe atë që dikur e quante “Zajednica”. /Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale