Detaje se si do të aplikohen shtesat e lehonave dhe fëmijëve

11:00 | 10 Shtator 2021

Kryeministri Albin Kurti, bashkë me Ministrin e Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, kanë mbajtur konferencë për medie, në lidhje me zbatimin e masës 3.5 përkatësisht pagesat për lehonat dhe shtesat për fëmijët, nga Pakoja e Ringjalljes Ekonomike, shkruan arbresh.info.

Murati tha se pagesat për nënat do të shkojnë direkt në llogaritë e tyre.

Gjatë konferencës u bë edhe demonstrimi i një aplikimi përmes platformës online E-Kosova për të qenë përfitues për këto dy pika nga masa 3.5./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara