Google ADS

Dalin nga kontrolla tifozët pas ndeshjes së djeshme, sulmojnë një zyrtar policor

08:55 | 26 Prill 2024
R J

Policia e Kosovës ka raportuar se dje pas ndeshjes basketbolliste, ka ndodhur një sulm ndaj një zyrtar policor.

Pas përfundimit të ndeshjes, disa nga tifozët kanë hedhur gjësende të forta, ndër të tjera, dhe ulëse të palestrës me ç’rast si pasojë lëndime trupore ka pësuar zyrtari policor.

I njëjti ka pranuar tretman mjekësor.

Rasti është duke hetuar nga njësitet përkatëse.

“Prishtinë / 25.04.2024 – 20:40.  Pas përfundimit të  ndeshjes basketbollistike , disa nga tifozët kanë hedhur gjësende të forta, nder te tjera edhe ulëse të palestrës me ç’rast si pasojë lëndime trupore ka pësuar një zyrtar policor i cili ka pranuar tretman mjekësor. Rasti po hetohet nga njësitet përkatëse”, thuhet në njoftim./Arbresh.info/