Çitaku i reagon Vuçiqit për fotografinë në Instagram: Kosova është Kosovë, pikë

23:31 | 18 Mars 2021

Ish-ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku ka reaguar për postimin skandaloz të Aleksander Vuçiq, ku Kosova paraqitet si pjesë e Serbisë.

Çitaku në postimin që e bëri në Facebook tha se ky është një agresion verbal.

“Kjo nuk është llogari parodi. Kjo është llogaria zyrtare e Presidentit të Serbisë. Harta në foto është e Kosovës. Kjo është agresion verbal dhe duhet të merret kështu. Kosova është Kosovë, pikë”, u shprehë ajo në postimin e saj.

This is not a parody account. This is the official account of the President of #Serbia

The map below is of #Kosovo…

Posted by Vlora Citaku on Thursday, March 18, 2021

Lajmet më të lexuara