Bytyqi: Votojeni ligjin për Mbrojtjen e vlerave të UÇK-së, mos u bëni frikacak

10:48 | 8 Tetor 2020

Ka filluar seanca plenare e Kuvendit të Kosovës, ndër pikat e shumta, të cilat kanë mbetur si të papërfunduara është votimi në parim i Projektligjit për mbrojtjen e vlerave të luftës së UÇK-së.

Deputeti i PDK-së, Gazemnd Bytyqi, iu ka thënë deputetëve që të mos bëhen frikacak por të japin votën e tyre pro këtij projektligji.

“Do ta them se këtu në sallë dhe jashtë janë thënë të pavërteta është tentuar të dezinformohen.

nuk duam dhe me këtë ligj ta pasqyrojmë se kush ishte , kjo nuk mundet të ketë

“Me keqardhje ju them mos u boni frikacak po votojeni këtë ligj. E keni shumë gabim me këtë qasje, ju kërkojë që të votoni. Ne si deputet jemi të obliguar ta votojmë”, ka thënë ai./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara