Bislimi: Vuçiqi po manipulon, vendimi për targat nuk ka të bëjë me marrëveshjen e Brukselit

10:31 | 24 Shtator 2021

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi, në komision ka folur për vendimin në lidhje më  reciprocitetin me targat për automjetet serbe, ku tha se  nuk ka të bëjë asgjë me marrëveshjen e Brukselit, shkruan arbresh.info.

Bislimi tha se ajo marrëveshje ka skaduar më 15 shtator dhe vendimi është legjitim dhe sovran i Kosovës,  e ku e quajti edhe si manipulim të presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, lidhshmëri mes tyre.

“Vendimi për targat nuk ka të bëjë asgjë me Marrëveshjen e Brukselit, pasi ajo marrëveshje ka skadua me 15 shtator. Vendimi për reciprocitet ishte vendim sovran i Kosovës. Është gabim dhe konfirmimi i asaj që po mundohet të manipuloj Vuçiqi se ky vendim ka të bëjë me marrëveshjen e Brukselit”, tha Bislimi./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara