Avdullah Hotit i “pengon” diskutimi rreth ndërprerjes së punimeve në rrugën Deçan-Plavë

21:42 | 17 Gusht 2020

Kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti, duket se po i pengon diskutimi rreth ndërprerjes së punimeve në rrugën Deçan-Plavë.

Ai, përmes një postimi në Facebook ka reaguar duke i quajtur zhurma nëpër studio telvizive, debatin rreth kësaj çështje.

Sipas Hotit, zhurma nuk është zgjidhje për shqetësimet e qytetarëve tanë, por puna, angazhimi dhe respektimi i normave ligjore dhe kushtetuese, raporton arbresh.info.

Reagimi i tij i plotë:

Pa u ndikuar nga zhurmat nëpër studio televizive, ne do ta ndërtojmë rrugën Deçan-Plavë në bashkëpunim të ngushtë me Deçanin dhe të gjitha institucionet e tjera kompetente, duke respektuar ligjet e shtetit të Kosovës. Zhurma nuk është zgjidhje për shqetësimet e qytetarëve tanë, por puna, angazhimi dhe respektimi i normave ligjore dhe kushtetuese./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara