Arrin Presidentja Osmani në Maqedoninë e Veriut për të pritur viktimat e aksidentit tragjik të Bullgarisë

11:44 | 3 Dhjetor 2021

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka arritur në Maqedoninë e Veriut për ti pritur 45 viktimat e aksidentit tragjik të Bullgarisë, shkruan arbresh.info.

Kujtojmë se 7 persona – 2 gra dhe 5 burra, kanë shpëtuar dhe janë vendosur në spitalin “Pirogov”.

Ndërsa se në mesin e viktimave, shumica nga ta raportohet se janë shqiptarë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara