Arrestohet një person në Pejë për armëmbajtje pa leje në Pejë

09:31 | 5 Nëntor 2018

Policia e Kosovës njofton se një revole me dy karikatorë dhe 17 fishekë, kal.9mm është gjetur dhe konfiskuar në një veturë në Pejë.

Gjetja e armës është bërë gjatë legjitimimit dhe kontrollit nga policia të një veture me tabela vendore.

Pas arrestimit të të dyshuarit dhe intervistimit i dyshuari me vendim të prokurorit dërgohet në qendrën e mbajtjes, thuhet në raportin e policisë.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara