Google ADS

Arrestohen dy persona në Gjakovë, dyshohen për vjedhje në ngrohtoren e qytetit

09:52 | 9 Qershor 2024
E.G

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona në Gjakovë.

Sipas policisë, njëri prej tyre dyshohet se ka vjedhur në ngrohtoren e qytetit dhe më pas i ka dërguar në hekurishtën e të dyshuarit, shkruan Arbresh.info.

Sipas policisë, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

“VJEDHJE E RËNDË & PRANIM I MALLRAVE TË VJEDHURA Rr. Adem Jashari, Gjakovë / 07.06.2024-16:00. Pas një pune të suksesshme operative-hetimore me datë 08.06.2024 janë gjetur dhe konfiskuar një sasi e provave materiale (dyer dhe dritare të aluminit) të prera në një hekurishte pronë e të dyshuarit mashkull kosovar i cili është arrestuar. Është identifikuar dhe arrestuar i dyshuari mashkull kosovar i cili dyshohet se ka kryer vjedhjen në ngrohtoren e qytetit të Gjakovës dhe i njëjti i kishte dërguar në hekurishten e të dyshuarit të lartcekur. Pas intervistimit, me vendim të prokurorit kujdestar, dy të dyshuarit janë dërguar në qendrën e mbajtjes.”, njofton policia./Arbresh.info/