Arben Gashi: Jemi pas Lumir Abdixhikut për çdo çështje

17:29 | 15 Mars 2021

Deputeti i zgjedhur i LDK’së, Arben Gashi, është deklaruar pas zgjedhjes së kryetarit të partisë.

Gashi ka deklaruar se partia do të jetë pas Lumir Abdixhikut për çdo çështje.

“Kuvendi i LDK-së është shembull për organizmin dinjitozë e demokratik si partisë shumë vjeçare. Zgjedhja e kryetarit erdhi si reflektim dhe se jemi pas tij në çdo vendim andaj nuk kam çka të flas më shumë për këtë çështje”, ka deklaruar Gashi për syri.net.

I pyetur nëse do ta përkrahë Vjosa Osmanin për postin e Presidentes, Gashi ka deklaruar se kjo çështje ende nuk është diskutuar në LDK.

“Nuk kemi diskutuar për këtë çështje si parti e as si grup parlamentar, kur të vendosim do të dihet çdo vendimi i joni”, ka thënë Gashi.