Google ADS

Ambasada e Shqipërisë në Kosovë nesër hap librin e ngushëllimeve për Kadarenë

14:26 | 2 Korrik 2024
E.H

Në Ambasadën e Republikës së Shqipërisë në Kosovë nesër do të hapet libri i ngushëllimeve për shkrimtarin e njohur shqiptar, Ismail Kadare.

Sipas njoftimit, ky libër do të jetë i hapur nga ora 10:00 deri në ora 16:00, përcjell Arbresh.info.

Gjithashtu, ngushëllimet mund të shprehen edhe në mënyrë elektronike, më saktësisht në adresën [email protected].

Kujtojmë se Kadare ndërroi jetë të hënën në moshën 88-vjeçare.

Shqipëria dhe Kosova në shenjë nderimi për jetën dhe veprën, kanë shpallur ditë zie për humbjen e figurës monumentale në letërsinë shqiptare dhe evropiane./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale