Ambasada britanike në Kosovë kërkon nga qytetarët t’i respektojnë masat e reja

19:06 | 5 Prill 2021

Qeveria e Kosovës ka miratuar sot masat e reja anti-Covid të cilat do të jenë në fuqi nga data 7 deri më 18 prill.

Lidhur me këtë vendim ka reaguar Ambasada e Britanisë në Kosovë.

Përmes një njoftimi, ata mbështetën vendimin e Qeverisë, ku edhe bënë thirrje për respektim të tyre.

Përmes një njoftimi në Facebook, ata kanë mbështetur masat e vendosura nga Qeveria dhe kanë bërë thirrje për respektimin e tyre

“Ne mbështesim vendimin e qeverisë për të sjellë masa të reja për të zvogëluar përhapjen e Covid-19. Mjerisht, mbi 500 njerëz në Kosovë kanë vdekur nga Covid-19 që nga fillimi i vitit 2021. Ne i bëjmë thirrje të gjithëve që të respektojnë masat për të mbrojtur njëri-tjetrin”, thuhet në njoftim./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara