Aksidenti te liqeni i Badovcit, policia jep detajet

14:10 | 5 Shkurt 2020

Një aksident trafiku ka ndodhur tek liqeni i Badovcit në orët e hershme të mëngjesit ku kanë qenë të përfshira tri automjete.

Lajmin e ka konfirmuar për abresh.info zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Ahmeti ka bërë të ditur se si pasojë e këtij aksidenti një person ka mbetur i lënduar dhe i njëjti tashmë është dërguar për tretman mjekësor.

“Sot rreth orës 09:00 në rrugën Gjilan – Prishtinë në afërsi të liqenit të Badovcit, ka ndodhur një aksident trafiku ku kanë qenë të përfshira tri automjete. Si pasojë e aksidentit, një person ka pësuar lëndime trupore. I njëjti është dërguar për tretman mjekësor. Me rastin po merret njësiti i trafikut”, ka thënë Ahmeti./arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara