Aksidenti i autobusit nga Kosova, Sveçla niset për në Kroaci

11:04 | 25 Korrik 2021

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla është nisur për në Kroaci, pas aksidenti të një autobusi nga Kosova, i cili po vinte nga Gjermania.

Lajmin e ka bërë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një postim në Facebook, i cili po ashtu ka konfirmuar

“Ministri ynë i Punëve të Brendshme po niset për Kroaci, ndërkaq drejt vendit të aksidentit te autostrada e Sllavonski Brodit tashmë është nisur ambasadori ynë në Zagreb”, ka shkruar Kurti.

Në aksidentin e ndodhur në autosdradën Sllavonski Brodit, dyshohet se 10 persona kanë humbur jetën dhe mbi 30 kanë pësuar lëndime.

Autobusi nga Kosova, ishte nisur nga Frankfurti dhe po udhëtone drejtë Kosovës. Aksidenti ka ndodhur para orës 7 të mëngjesit./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara