Aksident në magjistralen Gjilan-Prishtinë, lëndohet një person

14:14 | 9 Shtator 2021

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në magjistralen Gjilan-Prishtinë

Lajmin për arbresh.info e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci.

Në këtë aksident janë përfshirë tri mjete motorike, dy vetura dhe një kamionetë.

Ndërsa si pasojë e këtij aksidenti ka mbetur i lënduar një person, të cilit i është ofruar ndihma mjekësore.

“Rreth orës 09:00, është pranuar informata për një aksident trafiku rrugor të ndodhur në rrugën magjistrale Gjilan – Prishtinë respektivisht në fshatin Slivovë. Në aksident janë përfshirë një kamionetë dhe dy vetura. Si pasojë e aksidentit një person ka pësuar lëndime trupore dhe të njëjtit i është  ofruar ndihma mjekësore. Njësia rajonale e trafikut ka dalë në vendin e ngjarjes dhe po ndërmerr të gjitha veprimet e nevojshme për ndriçimin e shkaqeve që kanë sjellë deri te aksidenti”, ka thënë Borovci./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara