Ahmeti: Ardhja e vaksinave lajm shumë i mirë

11:38 | 12 Maj 2021

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar pas arritjes së 38,400 dozave të vaksinës AstraZeneca në Kosovë.

Ahmeti përmes një statusi në Facebook, tha se ky është një lajm shumë mirë, shkruan portali arbresh.info

Tutje Ahmeti shtoi se virusi po ngadalësohet në Prishtinë, ku dje ishin vetëm 4 raste të reja, ndërsa ka shtuar se numri sa më i madh i të vaksinuarve zbut çfarëdo vale tjetër.

Postimi i tij i plotë:

Kontigjenti i radhes i vaksinave – lajm shumë i mirë! Dje në Prishtinë kan qenë vetëm 4 raste të reja me COVID-19. Kjo valë po ngadalësohet, dhe numri sa më i madh i të vaksinuarve zbut çfarëdo vale tjetër potenciale. /arbresh.info/

Kontigjenti i radhes i vaksinave – lajm shumë i mirë! Dje në Prishtinë kan qenë vetëm 4 raste të reja me COVID-19. Kjo…

Posted by Shpend A. Ahmeti on Wednesday, 12 May 2021

Lexo edhe:

Kontigjenti i radhes i vaksinave – lajm shumë i mirë! Dje në Prishtinë kan qenë vetëm 4 raste të reja me COVID-19. Kjo…

Posted by Shpend A. Ahmeti on Wednesday, 12 May 2021

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara