Agim Bahtiri reagon ndaj arrestimit të Gazmend Morinës

18:50 | 1 Gusht 2019

Kryetari i Mitrovicës Agim Bahtiri ka reaguar ashpër kundër arrestimit të kryeshefit ekzekutiv të Ndërmarrjes Publike “Uniteti” në Mitrovicë, Gazmend Morina.

Ai ka bërë të ditur për KosovaPress se dyshon që arrestimi ndaj Morinës është me prapavijë politike.

“Apeloj tek organet e drejtësisë që ta kryejnë punën e tyre pa u ndikuar nga politika dhe nga interesat e caktuara partiake”, ka thënë Bahtiri dhe ka shtuar se kjo mund të jetë hakmarrje politike ndaj Morinës.

Ndryshe kryeshefi i ndërmarrjes së pastrimit në Mitrovicës, Gazmend Morina, është arrestuar sot nga Policia e Kosovës, nën dyshimin e “keqpërdorimit të pozitës zyrtare”.

Shpërndaje në rrjete sociale