Agani: Votoni për koalicionin “Bashkë për Shtetin”, ka ardh koha për drejtësi

22:25 | 4 Tetor 2019

Kryetari i Partisë së Drejtësisë (PD), Ferid Agani në fushatën përmbyllës me koalicionin AKR-Nisma në  Kamenicë, ka ardh koha për drejtësi, për kthimin e vlerave në institucionet shtetërore, dhe kjo do të ndodh me ardhjen e këtij koalicioni në pushtet.

“Votoni për koalicionin “Bashkë për Shtetin” me numër 122. Ka ardh koha për drejtësi, ka ardh koha për kthimin e vlerave qytetare në institucionet shtetërore”, ka thënë Agani.

Ai po ashtu tha se për të pasur një shoqëri të shëndoshë dhe të ndershme, duhet që në shkolla fillore të futet lënda mësimore e lëndës morale.

“Asgjë nuk është më e rëndësishme për të ardhmen e një shteti, se sa morali dhe etika e qytetarëve të tij,  e veçanërisht e rinis së tij. Për këtë arsye është domosdoshme që në shkolla fillore të futet lënda  mësimore e lëndës morale”, tha Agani.

Vetëm në këtë mënyrë  sipas tij, do të bëheshim  partner të besueshëm për partnerët tanë ndërkombëtarë. /arbresh.info

?#LIVE /AKR mban tubimin zgjedhor përmbyllës në Kamenicë

Publiée par Arbresh.info sur Vendredi 4 octobre 2019

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara